Aladağ’ın Köprücük Köyü’nün yol sorununu çözeceğiz

Yolları olmadığı için Aladağ Köprücük Köyü halkı en temel hak olan sağlık ve eğitim hakkına erişemiyor.
Köprücük’lü aileler SHD ile birlikte  Adana Büyük Şehir Belediyesi’ne köy yollarının yapılması için dilekçe ile başvurdu bugün. Bir gün önce sosyal medyada da #AladağKöprücüğeYol hastagi ile konuya dikkat çekilmişti.

Sosyal Haklar Derneği ve Aladağ Köprücük köyünden aileler köyün yol, okul ve ulaşım sorunları için Adana’da bir dizi ziyaret de gerçekleştirdi.
Köy yollarının yaptırılması için Büyükşehir Belediyesi ile görüşmeye gidildiğinde ilk olarak İl Genel Meclis Üyesi Ulaş Çetinkaya ile sonrasında ise Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile görüştük. Bu ziyaretlerde Köprücüklü Aileler detaylı olarak yolların durumunu, daha önceki başvurulara rağmen sonuç alamadıklarını ve elektriği-suyu olmayan mahalleleri belirttiler. Aladağ yurt yangını faciasından sonra verilen sözlere rağmen köylerde hiçbir değişiklik olmadığını ifade ettiler. Ulaş Çetinkaya konunun takipçisi olacağını ifade etti. Hüseyin Sözlü ise gerekli birimlere talimatları vererek kısa sürede bu sorunu çözeceklerini söyledi.
Sonrasında Seyhan Kent Konseyi Başkanı Haşmet Biçer ile görüşme yapıldı. Kent konseyi olarak köyün problemleriyle ilgili olarak üstlerine düşen her şeyi yapmaya hazır olduklarını ifade etti.