SHD Heyeti Aladağ Çocuklarıyla ve Ailelerle Buluştu

Sosyal Haklar Derneği Başkanı Melda Onur ve Genel Sekreter Can Atalay, katliamın yaşandığı ilk günden beri ailelerin ve yaralı kurtulan çocukların yanında olan SHD İskenderun Temsilciliği ve SHD Adana Temsilciliği üyeleri ile birlikte Aladağ’daki yurt katliamında yaralanan çocukları Kozan’daki hastanede ziyaret etti.

Çocukların ara dönemde okulda kağıt olmadığı için teşekkür belgelerini alamadıkları iletilmişti derneğimize. Bu nedenle SHD Başkanı Melda Onur, Zehra ve Fatma’ya sembolik birer teşekkür belgesi verdi.
Çocukların morali ve neşesi yerinde. Hastane odasında derslerine devam ediyorlar. Öğretmenler düzenli olarak ders veriyor. Tedavileri iyi gidiyor, hızlıca iyileşiyorlar. Bu da bizlere umut ve güç veriyor.
Hastane ziyaretinin ardından SHD Heyeti, Aladağ’daki yurt katliamında hayatını kaybeden ailelerle buluştu. Ailelerle yapılan görüşmenin ardından birlikte katliamın yaşandığı yurda gidilerek hayatını kaybeden çocukların anısına karanfil bırakıldı. SHD Başkanı Melda Onur, Av. Ömer Gökhan Çelik ve aileler tek tek söz alıp konuştular. Ailelerin adına avukatlar savcıyla da görüştü.
Sosyal Haklar Derneği, nerede bir hak gaspı nerede bir mağduriyet varsa orada olmaya devam edecek. Kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edeceğiz… Unutulanları unutmayacağız, unutturmayacağız…