Adalet istiyoruz, Harun Turgan için, herkes için… Adalet için yürüyoruz…

Harun “Özgür” Turgan gözaltına alınıp hukuksuz bir biçimde tutuklanalı bir ay oldu, bir aydır aramızda değil Harun abi. Kısacık notunu adaletin avukatlarından aldık, içimiz ısındı. Hala bizi düşündüğünü biliyoruz, tasasının sosyal adalet olduğunu biliyoruz, bilirsiniz, tanısanız anlarsınız. Doğduklarından beri ilgilendiği yavru kediler, mutlu yuvalar buldular, haberi ulaşmış Harun abiye, Validebağ’dan köpeklerin hukuksuzca toplandığını ise söylemedik ona.
Tam bir ay oldu tutuklu Harun abi, aramızda değil, olsaydı Soma’daki o uğursuz cinayetin 37. ayında da birlikte alanlarda olacaktık, birlikte yürütecektik. O yok ama Somalı şehit madenci aileleri bu hafta adalet için yürüyüşteydiler, o yok ama yürüyüşteyiz biz, yürümeye devam ediyoruz.
37 ay oldu Soma’da o uğursuz katliamdan bu yana ve biz o gün bugündür alanlardayız, yollardayız, yürüyoruz.
7 ay oldu Aladağ’da yanan çocukların ölüleri birbirine sarılı biçimde bulunalı ve biz o gün bugündür alanlardayız, yollardayız, yürüyoruz.
Harun abi bir aydır tutuklu, bir aydır Silivri 5 nolu cezaevinde ama biliyoruz ki birlikte yürüyoruz Onunla… Adalet yerini bulsun diye yürüyoruz. Bu felaketler bir daha yaşanmasın diye yürüyoruz. Sosyal adalet için yürüyoruz.. Yürümekle aşınmaz denilen yolları yürüye yürüye aşındırana dek de yürüyeceğiz. Birlikte yürüyoruz, birlikte yürüyeceğiz…
Sosyal Haklar Derneği
25.06.2017